30 Aralık 2015 Çarşamba

Tarafsız Taraflar..

"Ben dedi içlerinden birisi: Dünyadaki en başarılı insanım.. Öyle bir buluşum var ki herkes tarafından tanınırım.. Evet evet herkes beni tanır.. Beni tanıdıklarını bilmeseler bile aslında benim adımı bilirler yani beni bilirler..

Sıra bir diğerine gelmişti. Sen dedi. Evet evet sen, Sen dünyadaki en kötü en beceriksiz insansın.. Karşısındaki çok şaşırmıştı.. Duraksadı bi an bakakaldı herkesin içerisinde bunları duymak hayatında beklediği en son şeydi.. Ve devam etti diğeri sözlerine.. Sen aslında hayattaki en başarısız insansın.. 

Herkes donakalmış tek çıt dahi çıkaramamıştı..

Araya biri girdi ve sözü kendi lügatına aldı.. Sen dedi.. Aldırma diğerine aslında çok başarılı birisin ve buluşun bizim çok yararımıza oldu.. İnsanlar allak bullak olmuştu.. Kime inanacaklar ya da neye göre değerlendireceklerdi.. Beklediler beklediler ve kimse söze giremedi.".

Dünyada böyle aslında herkes iyi ya da kötü birşeyler yazıyor, çiziyor, düşünüyor ya da yapıyor.. Kendince mükemmel aslında yaptıkları çizdikleri yada her neyse işte.. Peki diğerleri için nerde onun yaptıkları.. Diğerlerinin hayatına yarar mı sağlıyor yoksa zarar mı?

Nasıl bulunur bu..? Kime sorulur..? Kimin cevabına inanılır.. ?

Ha derseniz ki ben sadece kendi düşünceme bakarım diğerlerinden banane.. Tabi olabilir buda bi ihtimal sonuçta.. Peki ötesi.. ???

Ha pardon ama sizin için bunun da önemi yoktu değil mi..?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder