31 Mart 2015 Salı

Burası Her Gün Ayrı Bi Canın Yandığı Yer TÜRKİYE.. :(

Burası Türkiye.. Evet  her gün hangi yeni saçmalığın yaşanacağının belli olmadığı yer.. Her gün acaba bugün hangi olay olacak ve hangi saçma nedenlerle olayla ilgisi olmayanların canı yanacak diye düşündüğümüz yer burası..

Bugün gene birinin canı yandı aslında birinin değil kocaman bi ailenin canı yandı.. Peki neden..? Beyni hunharca yıkanmış ve ne yaptığını düşünemeyen insan artığı kişilerin diğer insan artığı kişilerce aldıkları emirler yüzünden..

İnsanların körü körüne bağlılıkları ne kadar da acı sonuçlara gebe.. İnsan ki en yüce varlık olarak yaratıldı.. Dünya ayaklarının altına serildi.. Ama insan naptı bu dünyanın içine etti..

Ne yani  bi dava uğruna bu ülkeyi bölmenin kardeşi kardeşe vurdurmanın ne anlamı var ki.. O kadar indi aşağılara insan.. O  kadar mı reziliz artık.. Madem senin olayın Berkin Elvan o zaman neden babasına kulak vermedinde görevini yapmaya çalışan ve olayı yapmayan birinin kafasına sıktın.. Senin şerefin namusun bu kadar mı bu kadar azmı..? Gözle bile görülemeyen.. 

Osmanlı gibi bi geçmişe sahip olupta Türkiye gibi bi memlekette bulunupta halen ideolojiler çemberine sıkışmış bi ütopyada yaşamak ne kadar kolay geliyor insanlara.. Ha ama sonrada gelip kardeşlikten birlikten bahsediliyor..

Eğer ki İnsanların içine girip onlardan biri olup ardından onların ocaklarını başına yıkacak bi kardeşlikten bahsediyorsanız kusura bakmayın ben düşman olmaya razıyım...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder